4. ЗАСТОСУВАННЯ РОЗЧИНУ ЗАСОБУ Стерил-С” ДЛЯ СТЕРИЛІЗАЦІЇ, ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

4.1. Об’єкти застосування:  

Робочий розчин засобу застосовують у лікувально-профілактичних установах для холодної стерилізації виробів медичного призначення, виготовлених з корозійно-стійких матеріалів із застосуванням термолабільних матеріалів (гум, пластмас та ін.), включаючи вироби медичного призначення (хірургічних, офтальмологічних та стоматологічних інструментів; оптичних волокон таких як жорсткі та гнучкі ендоскопи (для бронхоскопії, ларингоскопії, артроскопії, лапароскопії, гістероскопії, гастроскопії, колоноскопії, ехо-ендоскопії) і інструментів до них; інтраопераційних та ехокардіографічних датчиків; дихальних трубок і інструментів, що застосовуються в анестезіології; стоматологічного обладнання, гідравлічних контурів для стоматологічних вузлів та стоматологічних відливок тощо, манікюрний інструментар.

4.2. Методи  стерилізації.

4.2.1. При проведенні стерилізації виробів, всі     маніпуляції     проводять      шляхом     їх повного занурення у робочий розчин засобу так, що, шар розчину над ними був не менше ніж 1см, у спеціальних стерильних емальованих або пластмасових попередньо про-стерилізованих ємностях, що закриваються кришками.  Температура розчину повинна бути не менше 18оС.

4.2.2. Перед проведенням стерилізації ендоскопів та інструментів до них проводять процедури очищення засобом “Стерил-С” (за п.3.2.2) або будь яким іншим засобом для ДСО. При проведені маніпуляцій необхідно використовувати технологію викладену в офіційно діючих в Україні нормативно- методичних документах («Методичні вказівки щодо очищення, дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них», МОЗ України, м.Київ, 2004 р.) Якщо у виробах є канали і порожнини їх заповнюють розчином засобу „Стерил-С”, уникаючи утворення повітряних пробок. Роз’ємні вироби занурюють у розчин у розібраному вигляді. Інструменти, які мають замкові частини, занурюють розкритими, попередньо зробивши ними декілька робочих рухів для кращого проникнення розчину у важко доступні ділянки виробів в частині замка.

Після закінчення стерилізаційної витримки вироби медичного призначення виймають з розчину засобу,  видаляють його залишки з каналів та переносять в стерильну ємність зі стерильною водою для відмивання від залишків засобу. Через канали за допомогою шприца або електровідсмоктувача при кожному відмиванні пропускають стерильну воду протягом 3 хвилин .

 Для стерилізації виробів розчин засобу можна використовувати багато разів на протязі 30 годин з моменту приготування, якщо зовнішній вигляд розчину  після використання не змінився. При перших ознаках зміни зовнішнього вигляду розчину (зміна кольору, помутніння, поява пластівців і т.п.) його необхідно замінити до закінчення терміну придатності.

 Ємність та воду, що використовують при відмиванні стерильних виробів від залишків засобу, попередньо стерилізують.

4.2.3 Стерилізацію ендоскопів автоматичним (циркуляційним) способом виконують відповідно до інструкції, яку надають у комплекті спеціального обладнання для циркуляційної обробки ендоскопів.

Таблиця 3: Режими стерилізації виробів медичного призначення робочими розчинами засобу Стерил-С”

Об’єкт

знезараження

Концентрація розчину,

 %

Час

знезараження,

хв

Спосіб

знезараження

 Хірургічний, офтальмологічний, інструмент;

Оптичні волокна, такі як жорсткі та гнучкі ендоскопи  для : бронхоскопії, ларингоскопії, артроскопії, лапароскопії, гістероскопії, гастроскопії, колоноскопії, ехоендоскопії;

Інтраопераційні та ехокардіографічні датчики;

Дихальні трубки і інструменти, що застосовуються в анестезіології;

Стоматологічне обладнання, гідравлічні контури для стоматологічних відливок

 

2,0

 

2,0

 

 

 

2,0

 

2,0

 

 

2,0

 

10

 

10

 

 

 

10

 

10

 

 

10

 

Занурення

 

Занурення

 

 

 

Занурення

 

Занурення

 

 

Занурення

Читати далі Запобіжні заходи