МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

із застосування засобу “Стерил-С”  для дезінфекції і стерилізації виробів медичного призначення

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Назва засобу: дезінфекційний  засіб “Стерил-С” (Steril-C)

1.2. Фірма виробник: Компанія “Steril-4 S.r.l.”,Італія.

1.3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: 100 г порошку містить перкарбонату натрію – 40гр, тетраацетилендіаміну – 25 г (надоцтовая кислота); допоміжні речовини: органічна кислота, аніонний поверхневоактивний агент, стабілізатори та інгібітори корозії – до 100 г).

1.4. Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу:

Засіб „Стерил-С” являє собою сипучий порошок або гранули білого кольору з нейтральним запахом, який добре розчиняється в воді. Випускається в поліпропіленових пластикових банках по 20 г, 50 г, 100 г, 500 г; 1 кг; відра по 5 кг; соше 20г,50г,100г.

Засіб „Стерил-С” є стабільним на протязі 24 місяців при умові зберігання в прохолодному, сухому місці в нерозкритих упаковках. Розведені водою розчини стабільні на протязі 48 год. Засіб використовується у робочих розчинах з концентрацією 1,0 %;

2,0 % .    Робочий розчин прозорий, безбарвний, виявляє мийні властивості. Не ушкоджує вироби з металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, дерева, кахлю, порцеляна, фаянсу, добре змивається та не лишає нальоту на поверхнях, підданих обробці. Не фіксує білкові, жирові забруднення на поверхні виробів медичного призначення. Засіб “Стерил-С”  не придатний для інструментів із латуні, міді, а також, хромованих та нікельованих інструментів з механічними пошкодженнями.

1.5. Призначення засобу:

Засіб „Стерил-С”  у вигляді робочих розчинів призначений для швидкої та безпечної дезінфекції високого рівня (ДВР), суміщеної з достерилізаційним очищенням  (ДСО), та для стерилізації,  виробів медичного призначення: хірургічного інструменту, оптичних волокон, жорстких та гнучких ендоскопів,  дихальних трубок і інструментів,  стоматологічного обладнання, гідравлічних контурів для стоматологічних вузлів та стоматологічних відливок; аптечного та лабораторного посуду; манікюрного інструментарію.

Засіб використовується:

  • у закладах охорони здоров’я, лікувально-профілактичних (хірургічні, терапевтичні, акушерські, дитячі, реанімаційні, патологоанатомічні відділення) та санітарно-профілактичних закладах , станції переливання крові;
  • клініко-діагностичних, бактеріологічних, вірусологічних, серологічних та мікробіологічних лабораторіях;
  • стоматологічних та зубопротезних відділеннях;
  • на підприємствах фармацевтичної, косметичної, мікробіологічної, та харчової промисловості, аптечних закладах ;
  • у закладах комунально-побутового призначення (косметичні салони, перукарні, манікюрні та педікюрні кабінети тощо);
  • для дезінфекції та стерилізації на інших об`ектах, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних заходів.

1.6. Спектр антимікробної дії:

Робочий розчин засобу „Стерил-С” володіє бактерицидними, мікобактерицидними (туберкульоз), фунгіцидними, спороцидними (проти бактерій, грибів, спорів, цвілі , вірусів)  та вірулоцидними (по відношенню до збудників ВІЛ-інфекції, вірусу гепатиту В , HCV) властивостями.

1.7. Токсичність та безпечність засобу:

Засіб „Стерил-С”  за параметрами гострої токсичності при введенні у шлунок та  нанесенні на шкіру відноситься до 4 класу малонебезпечних речовин.  При розпиленні у вигляді порошку може викликати подразнення верхніх дихальних шляхів. В не сипучій концентрації засіб „Стерил-С” належить до 4 класу малонебезпечних речовин в наслідок малої летючості.  Засіб „Стерил-С” при одноразовому нанесенні на шкіру в нативній формі в дозі 20 мг/см2  не спричиняє подразнювальної дії. Робочі розчини (1%-2%) при одноразовому та багаторазовому нанесенні на шкіру не викликають місцево-подразнювальної дії, при попаданні  на слизову оболонку очей спричиняють слабку подразнювальну дію.

Читати далі Приготування робочого розчину